|

Výhled na nový obchodní týden: V USA se sejde měnový výbor Fedu a vyjde zpráva o HDP, výsledková sezóna v zámoří nabírá na obrátkách

22. 4. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: V USA se sejde měnový výbor Fedu a vyjde zpráva o HDP,…

Centrem dění příštího týdne budou Spojené státy. Nejdůležitější událostí bude zasedání Fedu. Změna politiky centrální banky se tentokrát nečeká, ve zbytku roku by však Fed měl jednou či dvakrát zvýšit úrokové sazby. Akciové investory bude nejvíce zajímat výsledková sezóna, v USA bude reportovat výsledky 180 firem z S&P 500, mimo jiné Boeing, Facebook nebo Apple. Na pražské burze se hospodářskými čísly pochlubí O2 Czech Republic a mediální CME. Hlavní dění následujícího týdne pro Investiční web komentuje Petr Bártek, analytik České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Výsledková sezóna Pražská burza Americké akcie Akcie ČR Petr Bártek Analytici ČS

Z OBSAHU

  • V Evropě budou investoři sledovat ekonomické indikátory Ifo pro Německo, maloobchodní tržby druhé největší evropské ekonomiky či spotřebitelskou důvěru za eurozónu.
  • Ve středu skončí dvoudenní zasedání Fedu, sazby by se tentokrát měnit neměly, ve zbytku roku by se měly zvýšit jednou či dvakrát.
  • Ve čtvrtek vyjdou data o americkém HDP, růst ekonomiky USA by měl v prvním čtvrtletí zpomalit na 0,8 % z 1,4 %.
  • V USA se hospodářskými výsledky pochlubí 180 firem z S&P 500.
  • O2 Czech Republic by měla v rámci výsledků vykázat růst čistého zisku zhruba o 6 % a mediální CME zvýšení tržeb asi o 5 %.