|

Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna je v plném proudu, v Praze reportují Erste a KB a ve čtvrtek zasedá ČNB

29. 4. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna je v plném proudu, v Praze reportují…

První květnový týden bude především ve znamení makrodat a výsledkové sezóny. V Americe vyjdou údaje z trhu práce, které Fed sleduje při stanovování měnové politiky. Vycházejí také finální indexy nákupních manažerů. Výsledková sezóna pokračuje naplno v USA i v Evropě, těžkými vahami se do ní zapojí i pražská burza. V pátek by pak český trh měl přivítat nový titul, na burzu má vstoupit MONETA Money Bank. To nejdůležitější z dění následujícího týdne komentuje Dana Hájková, analytička z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Česká ekonomika Výsledková sezóna ČNB Analytici ČS Dana Hájková

Z OBSAHU

  • Jednou z nejdůležitějších událostí pro výhled české koruny bude zasedání rady ČNB, která bude mít k dispozici i novou makroekonomickou prognózu.
  • Výsledková sezóna v USA zatím vyznívá lépe než pesimistická očekávání, i tak by ale celkově zisky měly klesnout asi o 6 % meziročně.
  • Na pražské burze zveřejní hospodářské výsledky Kofola, Komerční banka, Erste Group Bank a Fortuna.