|

Výhled na nový obchodní týden: V Česku vyjde rychlý odhad HDP za první čtvrtletí a Fed zveřejní zápis z dubnového zasedání

13. 5. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: V Česku vyjde rychlý odhad HDP za první čtvrtletí a Fed…

Hlavní událostí v ČR bude příští týden zveřejnění zprávy o vývoji tuzemské ekonomiky v prvním čtvrtletí. Vedle údajů HDP vyjde v ČR také index výrobních cen, který by se měl podle odhadů na meziměsíční bázi již začít zvyšovat. Čekat budou investoři rovněž na zveřejnění zápisu z posledního zasedání amerického Fedu. V USA i ČR již má výsledková sezóna vrchol za sebou, několik zajímavých firem ještě ale čísla nereportovalo, na pražské burze se výsledky pochlubí Philip Morris ČR a v USA například Cisco Systems. To nejdůležitější z dění následujícího týdne komentuje Jiří Polanský, analytik z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Česká ekonomika Výsledková sezóna Akcie ČR Philip Morris ČR Analytici ČS Jiří Polanský

Z OBSAHU

  • Vývoj české ekonomiky v prvním čtvrtletí by měl být ovlivněn zejména úbytkem investic financovaných z evropských fondů.
  • V eurozóně i USA vyjdou inflační data, v USA by měly růst cen podporovat nízká nezaměstnanost a silná domácí poptávka.
  • Měnový výbor Fedu ve středu zveřejní zápis ze svého dubnového zasedání, na kterém rozhodl o pokračování měnové politiky beze změny.
  • Na pražské burze zveřejní čísla za první čtvrtletí tabáková společnost Philip Morris ČR.