|

Výhled na nový obchodní týden: V USA vyjde zpřesněný odhad HDP za první kvartál, ČNB dostane nového guvernéra a výsledky v Praze zveřejní VIG a Pegas Nonwovens

20. 5. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: V USA vyjde zpřesněný odhad HDP za první kvartál, ČNB…

Dění ve Spojených státech i v Evropě budou v příštím týdnu dominovat makrodata. V USA to budou mimo jiné zpřesněná data o vývoji HDP na začátku roku, v Evropě pak indexy nákupních manažerů nebo ukazatele ZEW a Ifo v Německu. Na pražské burze budou hospodářské výsledky za první čtvrtletí reportovat pojišťovna VIG a výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens a prezident Zeman ve středu jmenuje nového guvernéra České národní banky. To nejdůležitější z nadcházejícího týdne komentuje Petr Bártek, analytik z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika ČNB Akcie ČR Vienna Insurance Group Pegas Nonwovens Výsledková sezóna Petr Bártek Analytici ČS

Z OBSAHU

  • Ve středu 25. května jmenuje prezident Zeman nového guvernéra ČNB. Po Miroslavu Singerovi převezme kormidlo dosavadní člen bankovní rady a bývalý premiér úřednické vlády Jiří Rusnok.
  • Akcionáři likérky Stock Spirits budou sledovat valnou hromadu firmy, na níž bude společnost Western Gate Luise Amarala bojovat o posílení svých pozic v managementu.
  • Revize údajů o vývoji americké ekonomiky v prvním čtvrtletí by měla ukázat na mírně rychlejší růst HDP USA.
  • VIG by měla za první čtvrtletí vykázat pokles čistého zisku o 19 %, Pegasu Nonwovens by se měl snížit provozní zisk asi o 12 %.