|

Výhled na nový obchodní týden: Eurozóna odhalí revizi dat o vývoji HDP a akcie ČEZ čekají poslední dva obchodní dny s nárokem na dividendu

3. 6. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Eurozóna odhalí revizi dat o vývoji HDP a akcie ČEZ čekají…

Následující obchodní týden bude plný zajímavých makrodat jak v ČR, tak v zahraničí. V Evropě bude nejdůležitější revize údajů o vývoji ekonomiky eurozóny v prvním čtvrtletí a v ČR data o vývoji mezd, ve kterých by se měly odrazit dobrá kondice české ekonomiky a nízká nezaměstnanost. Výsledková sezóna v USA doznívá, čísla na trh pošlou již jen tři firmy z indexu S&P 500. Důležitý bude týden také pro akcie ČEZ, se kterými se bude v úterý 7. června obchodovat naposledy s nárokem na dividendu. To nejdůležitější z následujícího týdne pro Investiční web komentuje Dana Hájková, analytička z České spořitelny.

Investiční a ekonomický výhled Evropská ekonomika Česká ekonomika Výsledková sezóna ČEZ Analytici ČS Dana Hájková

Z OBSAHU

  • Eurostat zveřejní revidovaná data o vývoji ekonomiky eurozóny v prvním čtvrtletí.
  • V Česku vyjdou data z trhu práce (vývoj mezd a nezaměstnanost), údaje o průmyslové výrobě či inflační statistika a důležité budou z pohledu české ekonomiky také údaje o německé průmyslové výrobě.
  • Výsledková sezóna ve Spojených státech doznívá, v indexu S&P 500 se hospodářskými čísly pochlubí pouze tři společnosti.