|

Výhled na nový obchodní týden: V Americe vyjdou data z trhu práce a zápis ze zasedání Fedu, obchodování v ČR přeruší dva státní svátky

1. 7. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: V Americe vyjdou data z trhu práce a zápis ze zasedání…

V České republice se bude příští týden kvůli státním svátkům obchodovat jen tři dny. Ve Spojených státech jeden obchodní den umažou oslavy Dne nezávislosti. Na poli makrodat budou investoři sledovat zejména páteční sérii údajů z amerického trhu práce, pozornost budou ale věnovat i zápisu z červnového zasedání FOMC, který vyjde ve středu. Klasická měsíční série českých makrodat odstartuje v pátek průmyslovou a stavební výrobou a maloobchodními tržbami.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Česká ekonomika Jiří Polanský Analytici ČS

Z OBSAHU

  • Americká centrální banka ve středu vydá zápis z červnového zasedání svého měnového výboru, na němž bylo rozhodnuto o pokračování měnové politiky beze změny.
  • Analytici odhadují, že americká ekonomika v červnu vytvořila více než 170 tisíc pracovních míst. Čeká se rovněž, zda nedojde k revizi slabých květnových dat (+38 tisíc).
  • V ČR by měly vykázat vysoký meziroční růst průmyslová výroba i maloobchodní tržby. Statistiky, jež vyjdou v pátek, ale budou zkresleny kalendářními vlivy.