|

Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna v USA nabírá na obrátkách, v ČR se čísly pochlubí Unipetrol a zasedat bude ECB

15. 7. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna v USA nabírá na obrátkách, v ČR se čísly…

V třetím červencovém týdnu budou investoři věnovat pozornost zejména americké výsledkové sezóně a čtvrtečnímu zasedání Evropské centrální banky. Trhy nečekají změnu měnové politiky ECB, budou ale sledovat komentáře Maria Draghiho k rozhodnutí Britů odejít z Evropské unie. V Praze čísla za druhé čtvrtletí zveřejní Unipetrol, který by měl podle očekávání zaúčtovat zálohy na pojistné plnění za loňskou nehodu v Chemparku Záluží.

Investiční a ekonomický výhled Výsledková sezóna Americké akcie Centrální banky ECB Unipetrol Akcie ČR Dana Hájková Analytici ČS

Z OBSAHU

  • V USA hospodářské výsledky za letošní druhé čtvrtletí zveřejní například Bank of America, Goldman Sachs, General Electric, Intel nebo Amazon.
  • Českou výsledkovou sezónu odstartuje Unipetrol, který by měl do výsledků zaúčtovat zálohy na pojistné plnění za loňskou nehodu na etylénové jednotce v celkové výši 164 milionů dolarů.
  • ECB by na čtvrtečním zasedání měla potvrdit nastavení měnové politiky, investoři ale budou zvědaví na komentáře k výsledku britského referenda o budoucnosti země v Evropské unii.