|

Výhled na nový obchodní týden: V Evropě vyjdou výsledky zátěžových testů bank, v zámoří bude Fed rozhodovat o nastavení měnové politiky

22. 7. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: V Evropě vyjdou výsledky zátěžových testů bank, v zámoří…

Poslední červencový týden bude důležitými událostmi nabitý. V Evropě vyjdou výsledky zátěžových testů bank, které mimo jiné naznačí, jak jsou na tom italské banky s velkým objemem špatných úvěrů. Z ekonomických dat budou trhy sledovat indexy Ifo pro Německo, indexy ekonomického sentimentu a spotřebitelské důvěry pro eurozónu a ujít si nenechají ani inflační statistiku Německa a eurozóny. Zasedat navíc bude FOMC a vysokým tempem bude pokračovat výsledková sezóna v USA i v Evropě.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Fed Evropské banky Výsledková sezóna Apple Analytici ČS Jana Urbánková

Z OBSAHU

  • V pátek vyjdou výsledky zátěžových testů 51 evropských bank, investory zajímá zejména kondice italských bankovních domů.
  • Fed by na svém zasedání měl potvrdit současné nastavení měnové politiky. Čeká se ale, jak okomentuje rozhodnutí Britů vystoupit z Evropské unie.
  • V USA hospodářské výsledky zveřejní Apple, McDonald's nebo Coca-Cola, v ČR na trh čísla pošlou mediální CME a operátor O2 Czech Republic.