|

Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna v Praze končí, z makrodat budou důležité údaje o HDP Německa a USA

19. 8. 2016 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Výsledková sezóna v Praze končí, z makrodat budou důležité…

Předposlední prázdninový týden se na pražské burze ponese ve znamení končící výsledkové sezóny, hospodářská čísla odtajní Vienna Insurance Group, Fortuna a Pegas Nonwovens. Opozdilci budou čísla reportovat i v USA, investoři vyhlížejí zejména výsledky světově největšího prodejce elektroniky Best Buy nebo klenotnictví Tiffany. Z makrodat budou trhy sledovat předběžné srpnové indexy nákupních manažerů či údaje o vývoji HDP Německa a Spojených států. V USA bude zveřejněna také statistika jádrových výdajů na osobní spotřebu, preferovaný inflační ukazatel Fedu.

Investiční a ekonomický výhled Americká ekonomika Evropská ekonomika Pražská burza Vienna Insurance Group Fortuna Pegas Nonwovens Výsledková sezóna Akcie ČR

Z OBSAHU

  • Výsledkovou sezónu na pražské burze uzavřou hospodářská čísla pojišťovnické skupiny Vienna Insurance Group, sázkové kanceláře Fortuna a výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens.
  • Výsledky Fortuny by měly být pozitivně ovlivněny fotbalovým mistrovstvím Evropy, a to jak z hlediska tržeb, tak z hlediska hrubé marže. Firma by měla potvrdit, případně i mírně zlepšit celoroční výhled.
  • V případě Pegasu budou investoři čekat zejména na komentáře k plánované výstavbě nového závodu v Jihoafrické republice.
  • Z ekonomických dat budou investoři zvažovat především údaje o vývoji HDP Spojených států a Německa.