|

Výhled na nový obchodní týden: Vyjdou důležitá data v Evropě, Číně i USA, zasedá ECB a naplno se rozjíždí výsledková sezóna

13. 1. 2017 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Vyjdou důležitá data v Evropě, Číně i USA, zasedá ECB a…

V polovině ledna se investoři dočkají série zásadních makrodat v čele americkou i evropskou inflací a HDP Číny. Od Evropské centrální banky se změna politiky nečeká, s trhy by na denní bázi mohly hýbat údaje od firem zveřejňované v rámci výsledkové sezóny.

Investiční a ekonomický výhled ECB Americké akcie Výsledková sezóna Americká ekonomika Evropská ekonomika Roman Sedmera Analytici ČS

Z OBSAHU

  • V USA se naplno rozbíhá výsledková sezóna za čtvrtý kvartál loňského roku. Svá čísla představí například IBM, American Express, Netflix, Goldman Sachs nebo General Electric.
  • Taktéž v USA během týdne vyjdou mimo jiné data o inflaci a průmyslové výrobě, sledované budou také údaje o nové výstavbě.
  • Dění v Evropě dominuje čtvrteční zasedání ECB. Z dat budou zajímavé především inflace za celou eurozónu a série údajů ze Spojeného království.
  • Na konci týdne si hlavní slovo vezme Čína, která vedle dat o vývoji HDP na konci loňského roku vydá také prosincové údaje o průmyslové výrobě, maloobchodních tržbách a investicích.