|

Výhled na nový obchodní týden: Zasedat budou centrální banky v USA, Spojeném království a Japonsku, do výsledkové sezóny přispějí Apple a Facebook

27. 1. 2017 16:30

Výhled na nový obchodní týden: Zasedat budou centrální banky v USA, Spojeném království a…

Příštímu týdnu budou dominovat zasedání centrálních bank v Japonsku, Spojených státech a Spojeném království. Změna měnové politiky se od Bank of Japan, Fedu ani Bank of England nečeká. Investoři však čekají, zda se šéf Bank of England Mark Carney na tiskové konferenci nevyjádří k brexitu. Sledovat budou investoři také pokračující výsledkovou sezónu, v USA se čísly pochlubí Apple, Facebook, ExxonMobil nebo Pfizer a Merck. Z makrodat se trhy zaměří hlavně na americkou nezaměstnanost, vývoj HDP eurozóny či finální lednové indexy nákupních manažerů. Na pražské burze se výsledky hospodaření pochlubí operátor O2 Czech Republic.

Investiční a ekonomický výhled Evropská ekonomika Asijská ekonomika Výsledková sezóna Apple Centrální banky Fed Americká ekonomika

Z OBSAHU

  • Americká výsledková sezóna se přehoupne do své druhé poloviny. Hospodářská čísla zveřejní farmaceutické podniky Pfizer a Merck nebo technologické giganty Apple a Facebook.
  • Z makrodat budou investoři sledovat německou inflaci a vývoj německé nezaměstnanosti, zprávu o osobních příjmech a výdajích Američanů, vývoj HDP eurozóny, sérii indexů nákupních manažerů, maloobchodní tržby v eurozóně nebo zprávu o vývoji situace na americkém trhu práce.
  • K zasedání se sejdou japonská centrální banka, Fed a britská centrální banka. Změna měnové politiky se ani v jednom případě nečeká, guvernér Bank of England Mark Carney by se však na tiskové konferenci mohl vyjádřit k očekávaným dopadům brexitu.