|

Analytické varování: Trump se do toho obul, silnější růst americké ekonomiky ale nečekejme a akciový optimismus může narazit

31. 1. 2017 15:00

Analytické varování: Trump se do toho obul, silnější růst americké ekonomiky ale…

Nový americký prezident Donald Trump stihl v prvních dnech poslat k šípku Transpacifické partnerství, podpořit výstavbu ropovodů přes USA, poštvat proti sobě část veřejnosti zákazem vstupu pro občany sedmi převážně muslimských zemí a provést další, v mnoha případech před volbami slibované kroky. Lze očekávat, že jeho politika povede ke zrychlení růstu americké ekonomiky? A nejsou očekávání, která odráží akciový trh, přehnaná? Otázky na Miroslava Nováka (AKCENTA CZ) a Davida Brzka (Fio banka), kteří byli hosty pořadu Investice ZET.

Americká ekonomika Spojené státy americké (USA) Americké akcie Donald Trump

Z OBSAHU

  • Novák: Zrychlení růstu americké ekonomiky nečekám. Mnohé ukazatele jsou na pokrizových maximech, ekonomika neroste ze dna, což její potenciál omezuje.
  • Brzek: Akciové trhy mohou ještě růst, pokud se očekávání spojená s Trumpem naplní a dojde k růstu ziskovosti firem. I tak ale vždy hrozí pokles až o 5 % v případě, že se objeví jednorázový nepříznivý faktor. Pokud Trump sliby nebude schopen splnit, burzovní indexy mohou začít klesat dokonce výrazněji a dlouhodoběji.
Zdroj: Rádio BBC (Rádio Zet)