|

Pražská burza: Kam a proč se letos (ne)podívá index PX?

6. 2. 2017 10:30

Pražská burza: Kam a proč se letos (ne)podívá index PX?

Debata o českých akciích na lednovém Investičním fóru v Praze začala zamyšlením nad možnou letošní výkonností českého trhu jako celku. Vedle konkrétních titulů se stočila řeč i na důvody toho, že se český trh navzdory dobré kondici ekonomiky stále ještě nevzpamatoval z knockoutu od poslední finanční krize.

Akcie ČR Výhled na rok 2017 Index PX Dividendy

Z OBSAHU

  • Frayer: Solidní výkonnost by mohly předvést Erste a MONETA, zajímavá je díky dividendě také O2, stálicí mezi zajímavými akciemi je Pegas Nonwovens. Index PX by se do konce roku mohl pohybovat lehce pod 1 000 body.
  • Müller: Sledovat index PX není v českém prostředí tak zajímavé jako řešit dividendový výnos. Ten je velice vysoký a je otázka, proč investoři nevěří českým akciím natolik, aby se ceny akcií posunuly výše. Pražské burze může pomoci pokračování konvergenčního příběhu a také konec kurzového závazku ČNB.
  • Kramule: Ziskovost firem obchodovaných na pražské burze má letos dále klesnout, což by mohlo vysvětlovat stále relativně nízké ceny akcií. Letos čekám od indexu PX přinejlepším kladnou nulu, výnos z českých akcií by měly dodat dividendy.