|

Novák (ČEZ): V druhém pololetí by hospodaření měly podporovat nové zelené výrobní zdroje v portfoliu a lepší využití kapacit

8. 8. 2017 16:30

Novák (ČEZ): V druhém pololetí by hospodaření měly podporovat nové zelené výrobní zdroje…

Energetická skupina ČEZ spolu se zveřejněním hospodářských výsledků za prvních šest měsíců letošního roku zlepšila svůj celoroční výhled. Finančního ředitele společnosti Martina Nováka jsme se zeptali, jaké jsou hlavní faktory stojící za tímto rozhodnutím.

ČEZ Energetika Jaderná energetika Větrná energie Elektřina Akcie ČR Výsledková sezóna

Z OBSAHU

  • ČEZ zvýšil celoroční výhled provozního zisku EBITDA z 52 na 53 miliard Kč a výhled očištěného čistého zisku ze 17 na 19 miliard Kč.
  • Výhled je podpořen předpokladem lepšího využití výrobních zdrojů, novými kapacitami v segmentu obnovitelných zdrojů a posunem zprovoznění Elektrárny Ledvice.
  • Negativním faktorem zůstávají pouze nízké prodejní ceny elektřiny.
Skupina ČEZ vydělala v prvním pololetí téměř 17 miliard Kč, zlepšuje celoroční výhled
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním pololetí meziročně vzrostl o 21 % na 16,7 miliardy Kč, zejména díky úspěšnému prodeji akcií MOL a prodeji nemovitostí v Praze. Provozní zisk EBITDA dosáhl 31,3 miliardy Kč, jeho meziroční pokles o 1,8 miliardy Kč odpovídá poklesu realizačních cen vyrobené elektřiny. Skupina ČEZ také oznámila, že navyšuje celoroční výhled pro zisk EBITDA i očištěný čistý zisk.