Video

Výhled na nový obchodní týden: Řecku docházejí peníze, v USA vyjdou ostře sledované údaje o inflaci a HDP Výhled na nový obchodní týden: Řecku docházejí peníze, v USA vyjdou ostře sledované údaje o inflaci a HDP

Následující obchodní týden bude opět výrazně ovlivňován děním kolem Řecka. Pokud kabinet premiéra Alexise Tsiprase věřitelům nepředloží plán reforem, může se stát, že silně zadlužené zemi dojdou na začátku dubna finance. Zvýšená volatilita na trzích souvisí s vyjádřením Fedu, ze kterého vyplývá, že úrokové sazby v USA pravděpodobně porostou až ve druhé polovině roku. Mezi nejdůležitější makrodata týdne budou patřit světové indexy nákupních manažerů a americký HDP a inflace. Co bude v nadcházejícím týdnu hýbat světovými finančními trhy, komentuje Josef Novotný, makléř z brokerjetu České spořitelny.

Americké oživení na realitním trhu? Nemovitostní bublina se znovu nafukuje Americké oživení na realitním trhu? Nemovitostní bublina se znovu nafukuje

Na americkém realitním trhu se nafukuje nová bublina. Tvrdí to zcela bez obalu bývalý republikánský člen Sněmovny reprezentantů David Stockman. Měli bychom se skutečně obávat, že oživení amerického realitního trhu zmizí stejně rychle, jako se objevilo? Stockman se domnívá, že ano. Za vším vidí levné peníze, kterými Fed zaplavuje trh.

Česká výsledková sezóna se rozebíhá naplno. Které firmy by měli investoři nejvíce sledovat? Česká výsledková sezóna se rozebíhá naplno. Které firmy by měli investoři nejvíce sledovat?

Již ve středu 13. února oznámí své hospodářské výsledky za loňský čtvrtý kvartál Komerční banka. Po předskokanovi v podobě Unipetrolu se pak v dalších týdnech naplno rozběhne výsledková sezóna firem obchodovaných na pražské burze. Na které společnosti by se investoři měli nejvíce zaměřit? Svá výsledková očekávání pro nejlikvidnější tituly na českém trhu prezentuje analytik Petr Bártek z České spořitelny.

Nealkoholická válka: Týden nabídne "opepřený" výsledkový souboj Coca-Coly a PepsiCo Nealkoholická válka: Týden nabídne "opepřený" výsledkový souboj Coca-Coly a PepsiCo

Výsledková sezóna ve Spojených státech se přehoupla do poslední čtvrtiny, která patří především spotřebitelským akciím. Tento týden se investoři dozví mimo jiné také čísla od tří velkých amerických výrobců nealkoholických nápojů. Mohou silnou pozici Coca-Coly ohrozit věčná dvojka PepsiCo nebo Dr Pepper?

Výhled na obchodní týden: V centru pozornosti americké maloobchodní tržby a výsledky firem Výhled na obchodní týden: V centru pozornosti americké maloobchodní tržby a výsledky firem

Sedmý obchodní týden roku bude ve znamení čekání na akciovou korekci. Náladu na trhu mohou ovlivnit makrodata v čele s americkými maloobchodními tržbami a evropským HDP. Martin Krajhanzl, analytik z České spořitelny, ale upozorňuje i na důležité firemní výsledky ve Spojených státech.

Zlato před zlomovým rozhodnutím. Na jakou stranu se přidat? Zlato před zlomovým rozhodnutím. Na jakou stranu se přidat?

Vývoj ceny zlata nyní vzbuzuje v investorech velké emoce. Jedni argumentují, že další tištění peněz přinese znehodnocení měn, a hodnota zlata proto bude stoupat. Druzí mluví o tom, že je cena zlata ovlivněna především úrokovými sazbami, které by měly růst, a proto letos čekají pokles.

Na jaké podílové fondy letos vsadit? Na jaké podílové fondy letos vsadit?

Pravidelné investice do podílových fondů patří mezi nejpragmatičtější cesty spravování investic pro drobné investory. Je letos lepší vsadit na akciové, nebo spíše dluhopisové podílové fondy? S výběrem konkrétních fondů radí Marek Janšta z KZ Finance.

Ideální portfolio na rok 2013 Ideální portfolio na rok 2013

Jak by měli investoři sestavit své portfolio na rok 2013? Názory na to se mohou různit, o ty svoje se s hosty 3. Investičního fóra podělili Lukáš Vácha (obchodní ředitel, Conseq Investment Management), Roman Dvořák (analytik, Pioneer Investments), Miloš Filip (obchodní ředitel, ING Investment Management) a Martin Burda (ředitel, Investiční společnost České spořitelny).

Ziskový recept od dluhopisového mága Billa Grosse Ziskový recept od dluhopisového mága Billa Grosse

Pimco Total Return Fund, největší dluhopisový fond na světě, svým investorům v roce 2012 vynesl 10,4 %. Co si jeho manažer Bill Gross myslí o dalším vývoji ekonomiky a dluhopisového trhu a jaké jsou podle něj aktuální příležitosti a rizika? Odpovědi nabízí Gross v rozhovoru s Jackem Otterem z finančního magazínu Barron's.

Kyle Bass: Jen slavte, akcioví maniaci. A myslete na Zimbabwe Kyle Bass: Jen slavte, akcioví maniaci. A myslete na Zimbabwe

Index Dow Jones Industrial Average se minulý týden po dlouhé době vyšplhal nad 14 tisíc bodů. "Sláva, ať žije král Ben," měli by asi volat fanoušci investic do akcií. Fed minulý týden totiž potvrdil programy odkupů dluhopisů, k čemuž mu mimochodem aktuální vývoj amerických makrodat dal dostatek argumentů. Opatrný ekonom a investor Kyle Bass ale varuje investory, aby nepropadali klamnému pocitu, že jejich bohatství roste.