Greenspan: Americké akcie jsou hodně levné a mohou dále růst

| redakce

Bývalý dlouholetý šéf Fedu Alan Greenspan považuje v současnosti americké akcie za skvělou nákupní příležitost. Jsou podle něj velice levné vzhledem k rostoucím ziskům. Uvedl to pro finanční stanici Bloomberg.

"Firemní zisky se nemají kam jinam přelít než do cen akcií," myslí si Greenspan. Akcie mají přitom za sebou skvělý začátek roku a během posledního týdne se dokázaly vrátit k letošním maximům.

Index S&P 500 se obchoduje za zhruba 14,3násobek zisků zahrnutých firem. To je zhruba 13 % pod průměrem od roku 1954. Akcie jsou levné i v poměru k zadlužení společností. Oproti drahým dluhopisům s nízkými výnosy celkem jasná volba.

Americké akcie

Podle Greenspana mají rostoucí ceny akcií pozitivní vliv na celkové bohatství lidí, což se odráží v rostoucí osobní spotřebě a celé ekonomice.

HDP USA: Špatná zpráva pro Obamu, ale čísla nejsou špatná HDP USA: Špatná zpráva pro Obamu, ale čísla nejsou špatná Americká ekonomika v prvním kvartálu vzrostla jen o 2,2 %, čekal se růst o 2,5 ...

V interview pro Bloomberg TV pak mimo jiné jasně popsal důležitou brzdu růstu americké zaměstnanosti. "Realitní trh je tak trochu na mrtvém bodě. Nedostatek investic do výstavby omezuje možnosti firem z tohoto sektoru najímat nové lidi."

Kromě toho se v rozhovoru vyjádřil i k výnosům amerických dluhopisů a politice centrálních bank, které "nenechávají trhy v klidu".

Zdroj: Bloomberg

reklama
reklama