Doug Casey: Žijeme uprostřed největší bubliny historie. V oku hurikánu, chcete-li!

| redakce

Oživení od roku 2008 je pouhá iluze vytvářená centrálními bankami, které zakrývají insolvenci řady vyspělých států. Podle Douga Caseyho, známého ekonoma, investora a zastánce volného trhu, je světová ekonomika doslova v oku hurikánu, tištění peněz nakonec povede k rychlému růstu inflace, jakmile se banky nacpané penězi z bank centrálních rozhodnou více půjčovat do reálné ekonomiky.

Casey také upozorňuje na ztrátu důvěryhodnosti amerického dolaru, který je doslova globální měnou. Centrální banky ve světě s výjimkou vyspělých západních zemí již pochopily, že je dolar pouze rukojmím nezodpovědné americké vlády, a proto se znovu a opět ohlížejí po zlatě jako po jediné udržitelné měně. Casey proto varuje před možným kolapsem platebního systému, jehož výsledkem může být znovuzavedení zlatého standardu.

Zlato: Pokles ceny se zastavil, Čína a Indie zvyšují poptávku Zlato: Pokles ceny se zastavil, Čína a Indie zvyšují poptávku Minulý týden zlato ukončilo nejdelší sérií ztrátových týdnů od roku 2004. Zastavilo tak další propad, ...

reklama
reklama