Výběr redakce

Tomáš Kozelský (EU Office ČS): Řecko by nemělo s eurozónou hýbat tolik jako Itálie, jednotná evropská měna by měla letos kolísat spíše krátkodobě Tomáš Kozelský (EU Office ČS): Řecko by nemělo s eurozónou hýbat tolik jako Itálie, jednotná evropská měna by měla letos kolísat spíše krátkodobě

Řecká ekonomika na konci loňského roku nečekaně zpomalila, když HDP mezikvartálně klesl o 0,4 % po růstu o 0,9 % v předchozím čtvrtletí. O Řecku, ale také o dalších, možná větších starostech pro eurozónu a celou Evropskou ekonomiku jsme před pár dny hovořili s Tomášem Kozelským z EU Office České spořitelny.

Jak by namíchali portfolio na rok 2017 dva investiční odborníci? Jak by namíchali portfolio na rok 2017 dva investiční odborníci?

Na prvním z listopadových Investičních večerů byla řeč převážně o dluhopisech. V samém závěru ale došlo i na téma, které při "výročních" změnách vah v portfoliích zajímají řadu drobných investorů. Jak by poskládali své investice na prahu roku 2017 Tomas Michálek z Bondsupermarketu a Ľuboš Mokráš z PPF Banky?

Dvě největší černé labutě roku 2017 Dvě největší černé labutě roku 2017

Na jednom z podzimních Investičních večerů se Roman Chlupatý svých hostů zeptal, jaké černé labutě by mohly přiletět a zakrýt svými křídly světovou ekonomiku a finanční trhy v roce 2017. Napovíme, že otázka byla položena zhruba týden před prezidentskými volbami v USA.

Hillary Clintonová míří do Bílého domu. Investorům spadl kámen ze srdce, nad těmito dvěma sektory se ale stahují mračna Hillary Clintonová míří do Bílého domu. Investorům spadl kámen ze srdce, nad těmito dvěma sektory se ale stahují mračna

O tom, kdo se zkraje roku 2017 nastěhuje do Bílého domu, je podle předvolebních průzkumů v podstatě rozhodnuto. Co by ale vítězství Hillary Clintonové znamenalo pro akcie? Názor na konkrétní sektory nabídl ve vysílání Studia ZET analytik Ľuboš Mokráš z PPF banky.

Záporné úrokové sazby: Čeká nás run na banky? Záporné úrokové sazby: Čeká nás run na banky?

Německý list Der Spiegel nedávno přinesl zajímavou zprávu týkající se záporných sazeb. Bavorská bankovní asociace, reprezentující osm desítek německých bank, totiž vydala doporučení, aby finanční ústavy začaly shromažďovat fyzickou hotovost. Je to příprava na případný útok na banky, tedy takzvaný run? Hrozí, že klienti začnou vybírat peníze, když o ně budou v bankách reálně přicházet? O záporných sazbách jsme mluvili s Janem Maňákem, Alešem Michlem a Petrem Gapkem.

Portfoliomanažer: Toto jsou investiční příležitosti pro rok 2016 Portfoliomanažer: Toto jsou investiční příležitosti pro rok 2016

Nízké úrokové sazby, až pětileté české a německé státní dluhopisy s negativními výnosy a levné komodity - takový je rok 2016 na trzích. Kde vidí příležitosti pro následujících 12 měsíců Petr Zajíc, portfoliomanažer z Pioneer Investments?

Dressed to kill: Jak zazářit v módě a v kterých městech vznikají trendy? Dressed to kill: Jak zazářit v módě a v kterých městech vznikají trendy?

Co to znamená, když je někdo "dressed to kill"? A v jakých evropských metropolích nebudete šokovat ani těmi nejvýstřednějšími modely? I o tom si šéfredaktor Investičního webu Petr Novotný povídal s Petrem Hrdým, spolumajitelem firmy, která šije výjimečné košile na míru.

Pokroucené trhy: Mají nyní akcie vůbec alternativu? A kde hledat bezpečné přístavy? Pokroucené trhy: Mají nyní akcie vůbec alternativu? A kde hledat bezpečné přístavy?

Investoři vzhledem k rekordně nízkým úrokovým sazbám a nízkým výnosům státních dluhopisů musejí hledat aktiva, která nabídnou alespoň nějaký výnos. Kam umístit kapitál a jak poskládat celé portfolio? To byla otázka Petra Novotného, šéfredaktora Investičního webu, na hosta pořadu Investice ZET Jana Kašku, člena investičního výboru Charles Bridge Global Macro Fund.

Maminko, kde rostou peníze? Maminko, kde rostou peníze?

Co všechno musí rodič podniknout, aby měl peníze na účtu? Co je to bankomat? V kolika letech a jak by měly děti začít získávat finanční vzdělání, naznačila ve studiu Investičního webu autorka poučné knížky "Kde rostou peníze" Denisa Prošková.

20 firem, na kterých opravdu záleží, když jde o akcie a zisky 20 firem, na kterých opravdu záleží, když jde o akcie a zisky

Pouhých 20 firem tvoří pětinu zisků všech firem v USA. Když si koupíte jejich akcie, kupujete si americkou ekonomiku. Jak si ale tyto firmy stojí a co to znamená pro trh?