Výběr redakce

Záporné úrokové sazby: Čeká nás run na banky? Záporné úrokové sazby: Čeká nás run na banky?

Německý list Der Spiegel nedávno přinesl zajímavou zprávu týkající se záporných sazeb. Bavorská bankovní asociace, reprezentující osm desítek německých bank, totiž vydala doporučení, aby finanční ústavy začaly shromažďovat fyzickou hotovost. Je to příprava na případný útok na banky, tedy takzvaný run? Hrozí, že klienti začnou vybírat peníze, když o ně budou v bankách reálně přicházet? O záporných sazbách jsme mluvili s Janem Maňákem, Alešem Michlem a Petrem Gapkem.

Portfoliomanažer: Toto jsou investiční příležitosti pro rok 2016 Portfoliomanažer: Toto jsou investiční příležitosti pro rok 2016

Nízké úrokové sazby, až pětileté české a německé státní dluhopisy s negativními výnosy a levné komodity - takový je rok 2016 na trzích. Kde vidí příležitosti pro následujících 12 měsíců Petr Zajíc, portfoliomanažer z Pioneer Investments?

Dressed to kill: Jak zazářit v módě a v kterých městech vznikají trendy? Dressed to kill: Jak zazářit v módě a v kterých městech vznikají trendy?

Co to znamená, když je někdo "dressed to kill"? A v jakých evropských metropolích nebudete šokovat ani těmi nejvýstřednějšími modely? I o tom si šéfredaktor Investičního webu Petr Novotný povídal s Petrem Hrdým, spolumajitelem firmy, která šije výjimečné košile na míru.

Pokroucené trhy: Mají nyní akcie vůbec alternativu? A kde hledat bezpečné přístavy? Pokroucené trhy: Mají nyní akcie vůbec alternativu? A kde hledat bezpečné přístavy?

Investoři vzhledem k rekordně nízkým úrokovým sazbám a nízkým výnosům státních dluhopisů musejí hledat aktiva, která nabídnou alespoň nějaký výnos. Kam umístit kapitál a jak poskládat celé portfolio? To byla otázka Petra Novotného, šéfredaktora Investičního webu, na hosta pořadu Investice ZET Jana Kašku, člena investičního výboru Charles Bridge Global Macro Fund.

Maminko, kde rostou peníze? Maminko, kde rostou peníze?

Co všechno musí rodič podniknout, aby měl peníze na účtu? Co je to bankomat? V kolika letech a jak by měly děti začít získávat finanční vzdělání, naznačila ve studiu Investičního webu autorka poučné knížky "Kde rostou peníze" Denisa Prošková.

20 firem, na kterých opravdu záleží, když jde o akcie a zisky 20 firem, na kterých opravdu záleží, když jde o akcie a zisky

Pouhých 20 firem tvoří pětinu zisků všech firem v USA. Když si koupíte jejich akcie, kupujete si americkou ekonomiku. Jak si ale tyto firmy stojí a co to znamená pro trh?

Arminta Saladžienė (OMX Nasdaq): Hospodářský růst + ochota investorů riskovat = Pobaltí opět v kurzu Arminta Saladžienė (OMX Nasdaq): Hospodářský růst + ochota investorů riskovat = Pobaltí opět v kurzu

Pobaltské burzy od začátku roku hlásí sympatické zisky. Všeobjímající OMX Baltic Index si díky ochotě globálních investorů riskovat připsal 4 %. A podle dostupných signálů má letos na víc. Akcie se totiž mohou opřít o robustní hospodářský růst regionu okořeněný chutí Lotyšska a Litvy vstoupit do eurozóny. A to se investorům líbí, což ukázal případ Estonska. Pobaltím budou nadále hýbat především zprávy ze zahraničí, říká Arminta Saladžienė, ředitelka pro pobaltské trhy ve skupině OMX Nasdaq.

Mai Doan (Bank of America): Polsko se drží, ale Česko a Maďarsko letos opravdu nemohou mile překvapit Mai Doan (Bank of America): Polsko se drží, ale Česko a Maďarsko letos opravdu nemohou mile překvapit

Středoevropské ekonomiky letos investory příjemně nepřekvapí. Evropská krize je totiž nadále drží v šachu. Každá z nich má navíc i problémy na domácím poli. Největším rizikem v regionu je Maďarsko, kde může volba příštího guvernéra centrální banky odstartovat nové kolo kontroverzí. V případě Česka je otázkou, jak se ekonomika vypořádá s dalším utáhnutím fiskálních šroubů, říká analytička z Bank of America Mai Doan.

Anketa: Zlato pohledem českých investičních expertů Anketa: Zlato pohledem českých investičních expertů

Dění na finančních trzích řídí centrální bankéři. Jejich opakované likviditní injekce na podporu vyspělých ekonomik povedou podle řady ekonomů časem nevyhnutelně k vyšší inflaci. Nejen dluhopisový guru Bill Gross proto tvrdí, že je pro něj zlato v roce 2013 investicí číslo jedna. Jaké šance dávají zlatu aktuálně čeští tradeři a odborníci na zlato? Bude podle nich pokračovat 12 let trvající nepřetržitý růst ceny zlata? A patří vůbec zlato do investičního portfolia?