Moody's varuje Tesco před snížením ratingu do podřadné kategorie

| redakce

Britské maloobchodní společnosti Tesco by mohl klesnout rating do neinvestiční kategorie, tzv. "junk", pokud firma nepřijde s plány na snížení zadlužení a zvýšení tržeb. Uvedla to v pátek ratingová agentura Moody's. Zhoršení ratingu by této největší maloobchodní společnosti v Británii patrně zvýšilo náklady na financování.

Tesco se potýká s poklesem prodejů ve svých prodejnách a v září firma zjistila nesrovnalosti v účetnictví v objemu 263 milionů liber. Firma kvůli tomu suspendovala osm vedoucích pracovníků a vyšetřuje ji úřad SFO, který se zaměřuje na závažné případy podvodů a korupce.

Tesco má nyní u Moody's ratingovou známku Baa3, což je jeden stupeň nad neinvestiční kategorií. Minulý týden Moody's uvedla, že přezkoumává rating firmy kvůli dalšímu snížení v reakci na výsledky hospodaření za první pololetí, které ukázaly deficit v penzijním pojištění a růst čistého zadlužení. Obchodní zisk firmy naopak klesá.

Moody's vyzvala Tesco, aby vypracovalo jasný plán, v opačném případě bude čelit dalšímu snížení ratingu. Zpráva je podle agentury Reuters varováním pro nově jmenovaného generálního ředitele Teska Davea Lewise, který minulý týden prohlásil, že investoři by neměli čekat velké strategické oznámení.

Zdroj: ČTK

reklama
reklama