EBay zvažuje propuštění deseti procent zaměstnanců

| redakce

Internetová aukční síň eBay Inc. uvažuje o snížení počtu zaměstnanců zhruba o 3 000, což představuje téměř deset procent celkové pracovní síly. Propuštění by se uskutečnilo na počátku příštího roku, uvedl na svých internetových stránkách The Wall Street Journal s odvoláním na informované zdroje.

EBay již v září oznámila, že vyčlení svou rychle rostoucí divizi elektronických plateb PayPal do samostatné firmy, jejíž akcie se budou obchodovat na burze. Oddělení by mělo nastat ve druhé polovině příštího roku.

Propouštění by mělo ovlivnit především zaměstnance hlavní divize, internetového trhu, a je zřejmě součástí přípravy eBay na to, že bude samostatnou firmou a případně atraktivním cílem k převzetí. Tržní divize zahrnuje stránky eBay.com a StubHub a je ziskovější než PayPal, roste však pomaleji a ohrožuje jí konkurence, včetně firem Amazon.com Inc. a Alibaba Group Holding Ltd.

Podle analytiků bude nezávislá eBay kandidátem na převzetí. Snížení počtu zaměstnanců pomůže firmě snížit provozní náklady, které jsou důležitým měřítkem při převzetí. Provozní náklady firmy za devět měsíců letošního roku stouply o 14 % na 6,4 miliardy USD, což je zhruba polovina celkových příjmů.

Mluvčí společnosti se k plánům na propouštění odmítl vyjádřit.

Zdroj: ČTK

reklama
reklama