Beneš: ČEZ ještě letos sníží provozní náklady o 2,2 miliardy Kč

| redakce

Energetická společnost ČEZ ještě letos zahájí sérii dalších úsporných opatření, která sníží stálé provozní náklady firmy o 2,2 miliardy korun. V červnovém vydání firemního časopisu zaměstnanců Skupiny ČEZ to napsal generální ředitel firmy Daniel Beneš. ČEZ minulý týden oznámil, že pro příští dva roky plánuje úspory, bude i propouštět.

"Tlak na vnitřní úspory se projeví především v rámci sestavování Podnikatelského plánu na roky 2015 až 2019, ke kterému budeme společně s mými kolegy přistupovat velmi zodpovědně," uvedl Beneš. Podle něj se začíná projevovat fakt, že elektřina se ještě nedávno prodávala za 80 EUR/MWh, nyní je na hladině 35 EUR/MWh. "Naše zisky tak klesají a musíme na to aktivně reagovat," dodal Beneš.

ČEZ minulý týden oznámil, že v příštích dvou letech plánuje uspořit ve stálých nákladech v průměru 16 %. Úspory se budou týkat i počtu zaměstnanců. Nejvíc ušetřit má centrála firmy, a to 21 %.

K úsporným opatřením přistoupila většina evropských konkurentů, připomněl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Společnosti E.ON, Verbund, RWE, Vattenfall a Enel vyhlásily úsporné programy v rozsahu kolem miliardy eur v průběhu dvou let a jsou nuceny prodávat aktiva a propouštět.

Zdroj: ČTK

reklama
reklama