Akcie O2 C.R. ve středu na pražské burze naposledy před rozdělením firmy. Zajímavý tip na spekulaci?

| redakce

Akcie tuzemské telekomunikační společnosti O2 Czech Republic se ve středu na pražské burze obchodují naposledy před rozdělením podniku na mobilního operátora a správce infrastruktury a datových center. Ve čtvrtek bude obchodování s titulem přerušeno, znovu se akcie na parket pražské burzy vrátí v pondělí. Současně s rozdělením firmy dojde také k vyřazení titulu z indexu MSCI Czech Republic.

"Akcie O2 C.R. vidíme jako zajímavou spekulativní příležitost. Při zohlednění ocenění odštěpované části (CETIN) na úrovni 151 Kč na akcii k 1. 1. 2015 od Deloitte plus odhadovaných 6 Kč na akcii akumulovaného cash flow je zbytková část firmy aktuálně oceněna výrazně pod trojnásobkem EV/EBITDA. U CETIN je pak slušná šance, že by v dohledné době mohl proběhnout takzvaný squeeze-out, tedy vytěsnění minoritních akcionářů. CETIN by také mohla být obchodována na volném trhu pražské burzy," uvedl Petr Bártek, analytik z České spořitelny.

O2 Czech Republic: Co by měl vědět akcionář i potenciální investor O2 Czech Republic: Co by měl vědět akcionář i potenciální investor Přelom května a června bude pro O2 Czech Republic doslova přelomový. Dojde k rozdělení firmy ...

Zdroj: Česká spořitelna

reklama
reklama