Asijské akcie ve čtvrtek posilovaly, investory mate čínská centrální banka

| redakce

Asijské burzy ve čtvrtek posilovaly, čínské akcie se vydaly oproti ostatním trhům výrazně výše poté, co Čínská lidová banka uvedla, že není důvod pokračovat v devalvaci měny.

Na tiskové konferenci zástupci Čínské lidové banky (PBoC) uvedli, že silné ekonomické prostředí země, udržitelný přebytek obchodní bilance, solidní fiskální pozice a devizové rezervy nadále poskytují "silnou podporu" měnovému kurzu, a zároveň dodali, že budou monitorovat "abnormální" přeshraniční toky kapitálu.

Čínský Shanghai Composite ve čtvrtek zpevnil o 1,76 % a hongkongský Hang Seng přidával 0,6 %. Akcie Lenovo oslabovaly o téměř 7 % poté, co firma nenaplnila očekávání ohledně kvartálních tržeb a oznámila, že zruší 3 200 pracovních míst.

Japonský Nikkei 225 zpevnil o bezmála procento. Akcie společností obchodujících s Čínou po předchozím oslabení ožily, naproti tomu akcie SoftBank ztrácely přes 2,5 %, když společnost oznámila akvizici dalších akcií v americké firmě Sprint za 22,9 milionu dolarů. Japonsko ve čtvrtek také zveřejnilo jádrové objednávky strojů, které v červnu klesly poprvé za čtyři měsíce, snížily se o 7,9 %. Meziročně tento hlavní indikátor kapitálových výdajů vzrostl o 16,6 % po květnovém přírůstku o 19,3 %.

Japonské akcie (13. srpna 2015)
Zdroj: Google

Australský S&P/ASX 200 přidal 0,11 %, nahoru ho vytahovaly především akcie bank a sektoru základních materiálů. Jihokorejský Kospi zpevnil o 0,4 %, investoři dál sledují akcie společností napojených na Čínu. Jihokorejská centrální banka ve čtvrtek ponechala hlavní úrokovou sazbu na 1,5 %, jak se očekávalo.

Malajsijský FTSE Bursa Malaysia KLCI posiloval po dvou dnech ztrát o procento. Ekonomika ve druhém čtvrtletí expandovala tempem 4,9 %, což sice předčilo odhady analytiků, kteří počítali s 4,5 %, ale zároveň to bylo pod předchozím tempem 5,6 %, které ekonomika zaznamenala v prvním čtvrtletí.

Zdroj: CNBC

reklama
reklama