Nizozemská inženýrská společnost Royal Imtech je v konkurzu

| redakce

Nizozemský poskytovatel inženýrských služeb Royal Imtech se dostal do konkurzu. Oznámili to ve čtvrtek správci společnosti a sama firma. Royal Imtech se v posledních dvou letech potýkal s finančními problémy kvůli účetnímu podvodu ve své polské a německé divizi. Firma zaměstnává 22 000 lidí ve 35 zemích. V Česku zastoupení nemá.

Royal Imtech se podílí mimo jiné na výstavbě nového berlínského letiště nebo na rozsáhlém železničním projektu Stuttgart 21. Její roční tržby činí zhruba čtyři miliardy eur.

Společnost požádala o soudní ochranu před věřiteli v úterý. Od rotterdamského soudu ji získala k dnešnímu dni.

Firma ve čtvrtek oznámila, že prodává své dvě divize Marine a Nordic soukromým investorům. Znamená to podle ní záruku 7 300 pracovních míst. Výtěžek z prodeje půjde na umoření dluhu. Podle Royal Imtechu se přitom nepředpokládá, že firma nebo její akcionáři budou mít ze současných či budoucích podobných transakcí nějaký profit.

Společnost zároveň sdělila, že zájem o převzetí jiných jejích operací vyjádřila řada stran. Správci firmy prý vedou jednání s desítkou zájemců o její aktivity ve Španělsku, Belgii či v Británii.

Zdroj: ČTK

reklama
reklama