Česká spořitelna "hodila" půl miliardy do větru

| Komerční sdělení

Téměř 500 milionů Kč půjčila Česká spořitelna na financování třetí největší tuzemské větrné elektrárny, větrného parku v Horních Loděnicích. Spořitelna poskytla 10letý úvěr v hodnotě 497,8 milionu Kč fondu soukromého kapitálu EnerCap Power Fund, který se zaměřuje na financování projektů obnovitelných zdrojů a energetických úspor ve střední a východní Evropě.

"Financování obnovitelných zdrojů patří mezi oblasti, na které se pravidelně zaměřujeme. Spolupráce s EnerCap Power Fund na refinancování jednoho z největších větrných parků v zemi je pro nás významná i z toho důvodu, že větrných parků v ČR není mnoho," uvedl šéf úseku financování České spořitelny František Havrda.

"Jsme rádi, že se nám podařilo získat refinancování pro větrný park Horní Loděnice právě nyní. Můžeme tak využít historicky nízkých korunových úrokových sazeb. Byla to jedna z prvních akvizic našeho fondu a ukázala se být velmi dobrou investicí," uvedl Shane Woodroffe, partner EnerCap Capital Partners.

Větrný park Horní Loděnice - Lipina v Olomouckém kraji sestává z devíti větrných elektráren Vestas V 90-2MW. Předpokládaná roční výroba celého parku je na úrovni cca 43 GWh elektrické energie, což je rovno spotřebě asi 12 300 českých domácností. Při předpokládané životnosti 25 let větrný park vyrobí celkem 1 075 000 MWh elektřiny.

reklama
reklama