Pfizer zrevidoval své výsledky za poslední loňské čtvrtletí

| redakce

Americká farmaceutická společnost Pfizer v úterý oznámila, že upravuje své hospodářské výsledky za poslední loňské čtvrtletí. Důvodem je dohoda její divize Wyeth na urovnání obvinění ohledně údajného účtování příliš vysoké ceny za prostředek na pálení žáhy Protonix v rámci státního programu zdravotní péče pro chudé Medicaid.

Wyeth bude urovnání sporu stát 784,6 milionu USD. Pfizer se tak po započtení této položky propadl do čisté ztráty 0,03 USD na akcii z původně ohlášeného čistého zisku 0,10 USD na akcii.

Americké ministerstvo spravedlnosti podalo na společnost Wyeth žalobu v roce 2009. Firma podle ministerstva porušovala zákon tím, že v letech 2001 až 2006 neposkytovala programu Medicaid na lék Protonix stejnou slevu, jakou nabízela nevládním zákazníkům. Tento postup jí údajně přinesl stovky milionů dolarů na úkor programu Medicaid.

Obvinění se týkají období, kdy ještě společnost Wyeth nebyla součástí koncernu Pfizer. Ten firmu koupil až v roce 2009, za její převzetí tehdy zaplatil 68 miliard dolarů.

Zdroj: MarketWatch, ČTK

reklama
reklama