Britská libra po sedmi letech sestoupila pod 1,4 GBP/USD

| redakce

Kurz britské libry k americkému dolaru poprvé po sedmi letech spadl pod 1,4 GBP/USD. Od začátku ledna libra oslabila k americkému dolaru již o 5 %. Podle analytiků jde o důsledek obav z možného odchodu Spojeného království z Evropské unie.

Britský premiér David Cameron sjednal s EU minulý týden dohodu, jíž podmiňoval svou podporu setrvání země v Evropské unii. Poté, co stanovil datum referenda o setrvání země v EU na 23. června, občany vyzval, aby hlasovali proti brexitu, tedy odchodu země z EU.

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Británie se dohodla se zbytkem EU, premiér Cameron bude bojovat za setrvání své země ve společné Evropě SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Británie se dohodla se zbytkem EU, premiér Cameron bude bojovat za setrvání své země ve společné Evropě Vrcholní představitelé zemí Evropské unie se ve čtvrtek a v pátek zabývali migrační krizí, ale ...

V pondělí ale kurz libry klesl vůči dolaru o zhruba dvě procenta na minimum za téměř sedm let, protože za vystoupení z EU se vedle několika ministrů vlády postavil vlivný a charismatický starosta Londýna Boris Johnson.

Šéfové velkých britských korporací varovali před odchodem z EU Šéfové velkých britských korporací varovali před odchodem z EU Šéfové více než třetiny největších britských společností v úterý varovali před odchodem Británie z Evropské ...

Zpevňoval naopak japonský jen, kterému pomáhal obnovený pokles cen ropy. Cena Brentu klesala v reakci na slova saúdskoarabského ministra ropného průmyslu Alího Nuajmího, který odmítl, aby jeho země snížila těžbu.

Zdroj: Bloomberg

reklama
reklama