Honeywell chce koupit skupinu United Technologies za 90 miliard USD

| redakce

Americká průmyslová skupina Honeywell International nabízí převzetí konkurenční společnosti United Technologies za 90,7 miliardy dolarů. Vyplývá to z pátečního sdělení Honeywell. Obě společnosti jsou významnými dodavateli pro letecký a kosmický průmysl a jejich sloučením by vznikla společnost s tržbami dosahujícími takřka 100 miliard dolarů.

Honeywell nabízí za United Technologies kombinaci svých akcií a hotovosti v hodnotě, která o 22 % překračuje tržní hodnotu akcií United Technologies z 19. února, tedy posledního obchodního dne před tím, než se objevila zpráva o jednání mezi oběma firmami. Obě společnosti počátkem týdne bez dalších podrobností sdělily, že jednaly o fúzi.

United Technologies v pondělí spojení odmítla s tím, že americké úřady na ochranu hospodářské soutěže by podle jejího přesvědčení plán na sloučení firem zamítly. Honeywell ale sdělila, že proces regulačního hodnocení nabídky nepovažuje za "závažnou překážku" pro transakci. Podle ní by spojení s United Technologies ušetřilo na nákladech 3,5 miliardy dolarů.

United Technologies je z hlediska tržeb a počtu zaměstnanců větší než Honeywell. Honeywell má zase aktuálně vyšší tržní hodnotu než společnost, která vyrábí mimo jiné letecké motory Pratt & Whitney či výtahy Otis.

Zdroj: ČTK

reklama
reklama