Airbus prodává divizi elektroniky pro obranný sektor

| redakce

Evropský výrobce letecké techniky Airbus Group se dohodl na prodeji své divize elektroniky pro obranný sektor. Za 1,1 miliardy eur ji kupuje investiční společnost KKR. Airbus v pátek uvedl, že transakce by měla být dokončena v prvním čtvrtletí příštího roku. Airbus by si v divizi mohl nechat menšinový podíl.

Airbus je největším výrobcem letecké a kosmické techniky v Evropě, potýká se ale s poklesem výdajů na obranu, což jej nutí prodávat některé aktivity. Celkově by se chtěl zbavit majetku, který vytváří roční příjmy v úhrnu za zhruba dvě miliardy eur. V divizi obrany by se chtěl soustředit na bojová letadla, střely, odpalovací zařízení a satelity.

Divize elektroniky pro obranný sektor zaměstnává po celém světě asi 4 000 lidí a její roční příjmy činí zhruba jednu miliardu eur. Sféra jejích aktivit zahrnuje vojenské senzory, prostředky elektronického boje či avioniku.

Airbus chtěl spolu s touto divizí prodat i své aktivity týkající se zabezpečení hranic. Dohodu o prodeji chtěl mít do začátku letošního roku, to se mu ale kvůli odkladům projektu v Saúdské Arábii splnit nepodařilo. Divizi zabezpečení hranic tudíž z plánovaného prodeje vypustil.

Zdroj: ČTK

reklama
reklama