Letecká společnost Virgin America je údajně na prodej

| redakce

Americká letecká společnost Virgin America kontaktuje potenciální kupce a najala si finanční poradce pro možný prodej celé firmy nebo její části. Agentuře Bloomberg to ve středu sdělily informované zdroje. Firmu založil v roce 2007 britský miliardář Richard Branson, jehož skupina Virgin Group má ve Virgin America čtvrtinový podíl.

Podle zdrojů se už firmě ozvali možní zájemci o převzetí. Žádné rozhodnutí ale nepadlo a Virgin America si svůj prodej stále ještě může rozmyslet, uvedly zdroje, které si nepřály být jmenovány. Zástupci firmy zprávu nekomentovali.

Akcie Virgin Ameica po zprávě vyskočily až o 15 procent a obchodování s nimi newyorská burza dočasně zastavila. Tržní hodnota firmy po tomto vzestupu dosáhla 1,5 miliardy dolarů (36 miliard Kč), uvedl Bloomberg.

Virgin America má sídlo v Kalifornii a nabízí lety po Spojených státech. Branson jí tento měsíc pomohl zavést novou linku ze San Franciska do Denveru.

Firma v listopadu 2014 vstoupila na burzu a prodala investorům část svých akcií za 353 milionů USD. Její tržní hodnota tehdy činila 1,24 miliardy USD.

Zdroj: ČTK

reklama
reklama