Souboj o převzetí Starwood Hotels & Resorts pokračuje, firma dostala novou nabídku od čínské skupiny Anbang Insurance

| redakce

Americký hotelový řetězec Starwood Hotels & Resorts obdržel vylepšenou nabídku na převzetí od čínské skupiny Anbang Insurance. Čínská skupina nyní nabízí společnosti Starwood Hotels & Resorts převzetí za 14 miliard dolarů. Minulý týden obdržela americká společnost vylepšenou nabídku v hodnotě 13,6 miliardy USD od hotelového řetězce Marriott International.

Konsorcium vedené čínskou skupinou Anbang Insurance tak za jednu akcii Starwood Hotels & Resorts nyní nabízí 82,75 USD a Starwood uvedla, že její představenstvo nabídku bude velmi pravděpodobně považovat za "prioritní".

Minulý týden společnost Starwood Hotels & Resorts uvedla, že upřednostňuje nabídku Marriott International a s konkurenčním hotelovým řetězcem se dohodla, že pokud kývne na nabídku jiného zájemce, zaplatí mu za jistých okolností pokutu ve výši až 450 milionů dolarů. Předtím byla výše pokuty jen 400 milionů dolarů.

Anbang se už tento měsíc dohodl na koupi hotelové skupiny Strategic Hotels & Resorts od investiční společnosti Blackstone Group za zhruba 6,5 miliardy dolarů. Čínská firma, která začínala jako provinční pojišťovna, se díky převzetím několika pojišťoven prosadila na světové scéně a nyní expanduje do amerických hotelových realit. Loni koupila za dvě miliardy dolarů věhlasný newyorský hotel Waldorf Astoria.

Starwood provozuje zhruba 1 270 ubytovacích zařízení ve 100 zemích světa. Firma loni na jaře oznámila, že zvažuje nové strategické možnosti, od léta se pak začaly v médiích objevovat zprávy o jednáních s potenciálními zájemci.

Marriott provozuje přes 4 300 hotelů jak pod svou značkou, tak pod dalšími 18 značkami, včetně Ritz-Carlton, Residence Inn, Courtyard či Renaissance. V loňském fiskálním roce příjmy firmy dosáhly téměř 14 miliard dolarů.

Zdroj: WSJ, ČTK

reklama
reklama