Pražská burza si ve středu navzdory poklesu bank připsala mírný zisk

| redakce

Index pražské burzy PX během středečního obchodování přidal 0,2 % na 927,93 bodu. Největší zisk si připsala Kofola ČeskoSlovensko, nedařilo se naopak bankovním titulům.

Hned ráno zaujala investory likérka Stock Spirits, jež vydala komentář k hospodaření v druhé polovině loňského roku. "Firma informovala o pokračujícím zlepšování situace na polském trhu, pozitivní bylo také cash flow," uvedl analytik České spořitelny Pavel Smolík. Společnost zakončila rok 2016 s čistým dluhem ve výši zhruba 60 milionů eur. "Reportovaný dluh je asi o 5 % nižší, než jsme očekávali. Na titul zůstáváme nadále pozitivní. Akcie Stock Spirits se podle nás obchodují s dvouciferným diskontem vůči srovnatelným společnostem," dodal Smolík. Titul ve středu zdražil o 0,71 % na 56,45 Kč.

Stock Spirits v druhé polovině loňského roku hospodařila v souladu s očekáváním Stock Spirits v druhé polovině loňského roku hospodařila v souladu s očekáváním Hospodaření likérky Stock Spirits se v druhém pololetí roku 2016 vyvíjelo v souladu s očekáváním ...

Nejobchodovanějším titulem na burze byla společnost ČEZ (+1,39%), která těžila z rostoucích cen elektřiny. Absolutním vítězem dne se však stala nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko, která si připsala 4,44 %. "Kofola je podle nás perspektivní společnost a současnou cenu akcií považujeme za nízkou," uvedl Smolík. "Firma tak logicky má potenciál přilákat zájem investorů," dodal.

Nedařilo se naopak bankám. Akcie Erste Group Bank zlevnily o 1,04 % na 769,90 Kč, cenné papíry Komerční banky klesly o 0,27 % na 883,10 Kč a MONETA Money Bank seanci zakončila se ztrátou 0,18 % na 81,70 Kč. Z finančních titulů se tak nad nulou udržela pouze pojišťovnická skupiny VIG, která zdražila o 1,05 % na 599,40 Kč.

Pražská burza - index PX (11.ledna 2017, uzavření)
Pražská burza - index PX (11.ledna 2017, uzavření)Zdroj: pse.cz

Zdroj: BCPP

reklama
reklama