Evropské akcie ve středu před tiskovou konferencí Donalda Trumpa mírně stouply

| redakce

Ceny akcií na velkých západoevropských burzách zamířily během středeční obchodní seance výše. Investoři s mírným optimismem vyhlíželi tiskovou konferenci nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa, první, kterou Trump uspořádal od vítězství v listopadových volbách.

Celoevropský akciový index STOXX Europe 600 zakončil po záporném úvodu seanci se ziskem 0,23 % na 364,90 bodu, následován většinou velkých západoevropských trhů. Index londýnské burzy FTSE 100 přidal 0,21 %, německý DAX stoupl o 0,54 % a francouzský CAC 40 skončil na zelené nule.

Index FTSE 100 znovu dosáhl na nový historický rekord (7 328,51 bodu), ačkoli investoři čerpali ze smíšených makroekonomických dat - průmyslová aktivita ve Spojeném království v listopadu stoupla nad očekávání, schodek obchodní bilance se ale výrazně prohloubil.

Nejlépe se vedlo sektoru telekomunikací poté, co se několik firem z tohoto odvětví dočkalo zvýšení investičního doporučení. Celkem si sektor připsal 1,3 %. Dařilo se i akciím německé automobilky Volkswagen, která uzavřela dohodu s americkými úřady o vyrovnání ve věci emisního skandálu ve výši 4,3 miliardy dolarů. Její akcie v reakci na dohodu poskočily o 3,39 %.

STOXX Europe 600 (11. ledna 2017, uzavření)
STOXX Europe 600 (11. ledna 2017, uzavření)Zdroj: CNBC

Hlavní středeční události na evropských trzích

Výsledková sezóna

Zdroj: CNBC

reklama
reklama