Smart money v USA prodávají akcie bank. Kvůli Trumpovi, jak jinak

| redakce

Nečekané vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách poslalo vzhůru zejména akcie amerických finančních domů. Investoři do akcií bank začali posílat peníze v naději na uvolnění regulace a rychlejší růst ekonomiky a inflace v USA. S blížícím se nástupem Trumpa do úřadu ale nadšení některých investorů oslabuje.

Jak upozorňuje švýcarský finanční dům UBS, z finančního sektoru se v USA začaly stahovat takzvané smart money, jak se přezdívá hedgeovým fondům a velkým investičním fondům. "Drobní investoři zůstávají klidní," říká akciový stratég z UBS Julian Emanuel.

"Ve světle výkonnosti finančního odvětví v posledních týdnech se musíme ptát, zda je tento růst založen na fundamentech, nebo jde jen o efekt davového chování," pokračuje Emanuel.

Podle průzkumu agentury Thomson Reuters analytici očekávají, že zisky bank zastoupených v indexu S&P 500 vzrostly v posledním loňském čtvrtletí meziročně o 13,8 %. Růst zisků v ostatních sektorech by měl být výrazně slabší. Již v pátek se výsledky pochlubí Bank of America, JPMorgan Chase a Wells Fargo.

Jeffrey Gundlach, zakladatel DoubleLine Funds, investory varuje dokonce před možnými všeobecnými výprodeji na akciových trzích v době kolem inaugurace Donalda Trumpa, která proběhne 20. ledna. Gundlach připomíná, že i během předchozích prezidentských voleb americké akcie po zveřejnění jejich výsledků rostly, avšak po nástupu nového prezidenta spíše klesaly.

USA - finanční sektor vs. index S&P 500
USA - finanční sektor vs. index S&P 500

Zdroj: UBS

reklama
reklama