Výrobce mobilů Huawei odhaduje, že mu loni stouply tržby o 42 %

| redakce

Spotřebitelská divize čínského výrobce telekomunikační techniky Huawei za loňský rok předpokládá zvýšení tržeb o 42 % na 25,7 miliardy dolarů. Prodej chytrých telefonů se zvýšil o 29 % na 139 milionů přístrojů. Firma to ve středu oznámila v tiskové zprávě.

Huawei zaznamenala růst už pátým rokem v řadě. Podíl značky na trhu chytrých telefonů dosahoval v říjnu podle GfK 11,3 %. V Česku Huawei překonala loni v září tržní podíl 20 %. Huawei drží vyšší než 15% tržní podíl ve 33 zemích a více než pětinový v dalších 18 zemích, z nichž téměř polovina jsou evropské země.

Podíl prodaných telefonů Huawei ve střední a high-end třídě vůči všem prodaným chytrým mobilům značky vzrostl na 36 %. Vlajkových přístrojů P9 a P9 Plus se prodalo v roce 2016 deset milionů kusů.

"Navzdory nepříznivým podmínkám v odvětví rostla spotřebitelská divize Huawei nejrychlejším tempem na trhu. V roce 2017 budeme i nadále posilovat dodavatelský řetězec i prodejní kanály. Zvýšené úsilí budeme nadále věnovat výzkumu a vývoji, službám a oblastem, které nám pomohou ke zdokonalení řízení a zefektivnění rozhodovacího procesu," uvedl výkonný ředitel Huawei Consumer Richard Yu.

Produkty a služby Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a využívá je třetina světové populace. V prvním pololetí 2016 se společnost umístila na 3. místě v dodávkách chytrých mobilních telefonů.

Zdroj: ČTK

reklama
reklama