Stock Spirits v druhé polovině loňského roku hospodařila v souladu s očekáváním

| redakce

Hospodaření likérky Stock Spirits se v druhém pololetí roku 2016 vyvíjelo v souladu s očekáváním firmy. Likérka informovala, že její cash flow bylo v celém loňském roce silné. Ke konci prosince činil čistý dluh společnosti zhruba 60 milionů eur, o rok dříve to bylo 57,2 milionu eur a na konci prvního loňského pololetí 58 milionů eur.

"Polský trh s vodkou pokračuje podle průzkumu agentury Nielsen v růstu, a to jak z hlediska objemu, tak hodnoty. Naše hospodaření na vysoce konkurenčním polském trhu bylo (v roce 2016) příznivé a pokračuje v ožívání," uvedla společnost.

"Stock Spirits obecně potvrdila pozitivní trendy na polském trhu. Reportovaný čistý dluh je asi o 5 % nižší, než jsme očekávali. Na akcie Stock Spirits zůstáváme pozitivní, titul se podle nás stále obchoduje s dvojciferným diskontem vůči srovnatelným podnikům," říká Petr Bártek, analytik z České spořitelny.

"Zprávu hodnotíme neutrálně. Společnost nezveřejnila podrobnější údaje, takže zatím není možné hlouběji prozkoumat vývoj jejího hospodaření," doplnil analytik Komerční banky Miroslav Frayer.

"Oznámení nepřináší žádné výraznější nové informace, částečně však může uklidnit investory, kteří se obávali dalšího zhoršení pozice společnosti na polském trhu," dodal analytik J&T Banky Milan Lávička.

Kompletní hospodářské výsledky za rok 2016 Stock Spirits zveřejní ve středu 8. března. Trh podle průzkumu agentury Bloomberg čeká, že společnost za loňský rok vykáže provozní zisk EBITDA na úrovni 50 milionů eur.

Za první pololetí roku 2016 likérka reportovala začátkem srpna tržby 115,99 milionu eur a provozní zisk 12,47 milionu eur. Za rok 2015 pak firma vykázala tržby 262,6 milionu eur a provozní zisk 41,7 milionu eur.

Stock Spirits je předním výrobcem lihovin a likérů ve střední a východní Evropě. Její hlavní aktivity jsou soustředěny v Polsku, České republice, na Slovensku, v Itálii, Chorvatsku a Bosně a Hercegovině. Kromě toho firma vyváží své výrobky do více než čtyřiceti zemí. Celkový roční objem jejích prodejů aktuálně převyšuje 100 milionů litrů.

Zdroj: Stock Spirits

reklama
reklama