Ranní analytická poznámka (6. ledna): Dolar v reakci na zápis ze zasedání Fedu oslabil již o téměř dvě procenta, trh čeká na zprávu z trhu práce USA

| Pavel Smolík

Ve čtvrtek si na Wall Street po delší době vedly hůř finanční tituly, jejichž index odepsal více než procento. Investory nepotěšila data z trhu práce - podle agentury ADP američtí soukromí zaměstnavatelé vytvořili v prosinci zhruba 153 tisíc nových pracovních míst, zatímco se očekávalo 175 tisíc. V pátek odpoledne vyjde v USA kompletní zpráva o situaci na trhu práce.

Ve středu zveřejněný zápis z prosincového zasedání Fedu naznačil obavy americké centrální banky z možného přehřívání ekonomiky a příliš silného dolaru. Dolar v reakci na to ve čtvrtek oslabil, za poslední tři dny ztratila americká měna k euru již 1,7 %.

Z korporátních zpráv přišla informace z Applu, který oznámil, že jeho prodeje přes App Store vzrostly meziročně o 40 %. Takovému nárůstu pomohly herní hity roku 2016, a to Pokémon GO a Super Mario Run. Paradoxně tak hra Pokémon GO pomohla spíše Applu než Nintendu, které s hrou na trh přišlo. Applu se takový vývoj hodí, protože zázračný růst tržeb z prodeje iPhonů se nečeká.

Pomalu ale jistě se blíží výsledková sezóna v USA, příští týden se čísly za poslední loňské čtvrtletí pochlubí například banky JPMorgan Chase, Wells Fargo a Bank of America nebo aerolinky Delta Air Lines.

reklama
reklama