Zprávy

Bank of England nejspíše ponechá klíčovou sazbu na 0,5 % do příštího roku
Britská centrální banka patrně ponechá v platnosti rekordně nízkou úrokovou sazbu, 0,5 % až do začátku roku 2017, řekli agentuře Reuters finančníci v londýnské City.

Zdroj: Reuters

Německé maloobchodní tržby v listopadu stouply meziročně o 2,3 %
Německé maloobchodní tržby vzrostly v listopadu v meziročním srovnání o 2,3 %. Spolkový statistický úřad očekává, že jejich roční nárůst bude mezi 2,8 % a 3,1 %. Meziměsíčně se tržby v listopadu zvýšily o 0,2 %.

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Pegas vydá dluhopisy za 2,5 miliardy korun, úpis začíná 23. října. Dluhopisy si mohou koupit i drobní investoři
ČNB schválila prospekt emise nezajištěných dluhopisů společnosti Pegas Nonwovens se splatností v roce 2018 v hodnotě až 2,5 miliardy Kč. Úpis dluhopisů začíná ve čtvrtek 23. října a bude trvat maximálně rok. Společnost očekává, že dluhopisy ocení 7. listopadu, vydané budou 14. listopadu. Pokud bude emise úspěšná, může následovat další.

Zdroj: Bloomberg

První obchod s akciemi Alibaby by se měl pohybovat mezi 80 a 83 dolary
Na první obchod s akciemi čínské Alibaby se stále čeká, podle prvních zpráv by se však cena měla pohybovat mezi 80 a 83 dolary, upisovací cena byla 68 dolarů. IPO sledujeme živě.

Zdroj: Reuters

Závod s časem: Současná epidemie eboly je jiná než ty dřívější
Smrtící virus ebola už má letos na svědomí přes šest set mrtvých v zemích západní Afriky. Zastavení současné epidemie je podle lékařů působících v zasažených oblastech závod s časem.

Zdroj: Aktuálně.cz

Zisk Samsungu ve druhém čtvrtletí meziročně klesl o čtvrtinu kvůli slabším výsledkům na trhu s mobily
Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics ve druhém čtvrtletí 2014 dosáhl provozního zisku 7,2 bilionu wonů (asi 7 miliard USD). Podobný výsledek firma již dříve předznamenala. Čistý zisk se vyšplhal na 6,3 bilionu wonů při tržbách 52,4 miliardy wonů.

Zdroj: Bloomberg