Pražská burza: Z červených do černých čísel

| redakce

Pražská burza se dnes rozjížděla velmi pomalu a v dopolední fázi obchodování se index PX propadl do záporu. Kupci se dostavili až po obědě a setrvali až do závěrečného zvonění.

České akcie dnes nakonec posílily o 1,4 procenta. Nejlépe se dařilo ČEZu(+3,8%, 892,6 Kč), kde prodejní tlak polevil, a nízké ceny lákají znovu kupce, kteří posunuli cenu z ranních 865 Kč až přes 890.

Pozadu nezůstala při úterním obchodování uhelná NWR, která sice narazila v úrovni 175 Kč "na odpor“, i přesto si připisuje 1,4%, což je obrat po předchozích třech dnech mírného poklesu.

Domácí banky dnes nakonec končí v mírném plusu. Komerční banka posílila k 3711 Kč (+0,3%). Erste Bank se odpoledne přetlačila do černých hodnot a končí na 790 Kč (0,6%).

Ráno se pod prodejní tlak dostala Telefonica O2 CR. Cena propadla až na 417 Kč, ale následně část propadu smazala a posunula se na 425 Kč (-0,3%).

Pozitivní vývoj dnes také provázel středoevropské trhy, když například polské akcie připsaly více než procento a maďarské 0,3 %. Ztráty do jednoho procenta dnes naopak vykázala většina vyspělých západoevropských burz.

Zdroj: ATLANTIK FT

reklama
reklama