Pražská burza: Z výprodejů do menší ztráty

| redakce

Pražská burza díky včerejšímu uzavření reagovala se zpožděním na pokles světových trhů, ty se dnes vydaly směrem vzhůru a tak pražská burza působila jako červený ostrůvek. Nicméně po počátečním více jak 5% propadu nakonec index PX zavřel jen s 2,0% ztrátou.

Zobchodovaný objem byl poměrně vysoký - 3,2 mld. Kč. K pozitivnímu vývoji přispělo také silné HDP USA za 3. čtvrtletí, které překonalo očekávání analytiků.

Zajímavé obchodování předvedly akcie Erste Bank (-4,3 %, 721 Kč), které při zahájení obchodování prohloubily svůj propad z Vídně a jejich cena poklesla až na 656 Kč. Nákupní objednávky včetně zavírání spekulací na pokles ji však posunuly téměř o 8 % zpět a titul zavřel na ceně 721 Kč. Pozitivní byla i vyšší cílová cena od Alpha Value (835 Kč).Nicméně další vývoj ovlivní zítřejší výsledky a očekávané oznámení vydání nových akcií.

Komerční banka po poklesu na 3 500 Kč zavřela s 2,1 % ztrátou na 3 570 Kč. Největší objem zaznamenaly akcie ČEZu, které odepsaly pouze 0,2 %, když se investoři vraceli po uzavření úpisu polské společnosti PGE.

NWR pak zaznamenalo pokles 2,1 %. Jako stabilní se ukázala Telefonica O2, která zkorigovala jen o 0,7 % (430 Kč).

Zdroj: ATLANTIK FT

reklama
reklama