Ranní káva s Atlantik FT 6. 10. 2009

| redakce

Jaké události ovlivnily včerejší vývoj na pražské burze?

Komentář trhu

Vývoj na pražské burze byl včera lehce pozitivní, index PX stoupl o 0,7 %, po pátečním výprodeji a propadu indexu PX o více než 3 %. Dařilo se zejména akciím CETV, které prošly největším propadem v uplynulém týdnu a včera přidaly 3,8 %.

Silný růst o více než 4 % mají za sebou akcie Unipetrolu, které se pozitivně vypořádaly se zprávou o možném zpětném odkupu společnosti státem, aby zabránil ovládnutí Unipetrolu ruským kapitálem. I když v současné politické a ekonomické situaci je tato varianta podle našeho názoru nepravděpodobná.

Erste Bank se vrátila nad hranici 700 korun, ale u Komerční banky trh zcela ovládli prodejci a ta tak ztratila v průběhu dne 2,2 %. Hranici 3 300 korun však udržela. Po celý den se akcie ČEZu obchodovaly kolem hranice 910 korun, v závěrečné aukci však odskočily na 923 korun.

Celkový objem zůstal výrazné pod průměrem, dosáhl pouze 1,44 mld. korun. Nálada na zahraničních trzích byla po 4 dnech poklesu mírně optimistická, všeobecně trhy však vyčkávají na větší impulzy z americké výsledkové sezóny.

Index PX: 1 124 bodů (+0,7% d/d), objem: 1 443 mil. Kč

Dnes ráno nejsou žádné české korporátní zprávy

Zdroj: ATLANTIK FT

reklama
reklama