Pražská burza: Další den v červených číslech

| redakce

Pražská burza dnes pokračovala v pozvolném sestupu, index PX ztratil 1,3 % při objemu 1,3 mld. CZK, tedy vyšším než v předchozích dnech, ale stále relativně nízkém.

Okolní středoevropské trhy byly rovněž v červených číslech. Ztráty se nevyhnuly ani burzám na západ od našich hranic (DJ EUROSTOXX -0,9%).

Několikaprocentní ztráty zaznamenala celá řada spadových titulů v čele s Erste (710,20 CZK, -3,6 %) a VIG (885 CZK, -3,3 %), kdy tyto tituly tak dohnaly včerejší vídeňský výpadek. Více než 3% ztratilo i Orco.

Jediným růstovým titulem SPADu byl ČEZ, který se při 570 tis. zobchodovaných kusech akcií posunul o 1,1 % výše na 854 CZK.

Před koncem roku dochází evidentně k opatrnému vybírání zisků za úspěšný rok 2009, kdy spouštěcími impulsy jsou stále přítomné obavy o vývoj emerging markets (v čele s Dubaií), akce ratingových agentur (dnes S&P snížila výhled Španělska při zachování ratingu), nebo negativní makro (velkoobchodní zásoby US ekonomiky za říjen zaznamenaly růst o 0,3%, oproti očekávanému poklesu o 0,5%, což může být krátkodobě interpretováno jako signál slábnoucího oživení).

Zdroj: ATLANTIK FT

reklama
reklama