KIT Digital: IPO zvonění

| redakce

V 9"15 středoevropského času se na pražské burze začala obchodovat emise akcií technologické společnosti KIT Digital. Symbolické zvonění na "IPO zvon pražské burzy" se odehrál v režii Kaleila Tuzmana, výkonného ředitele KITD a ředitele pražské burzy Petra Koblice.

Kaleil Isaza Tuzman (KITD) a Petr Koblic (BCPP)

Dnes se začalo obchodovat na pražské burze s akciemi technologické společnosti KIT Digital.

Oproti předchozím informacím se společnost rozhodla neuskutečnit emisi nových akcií a pouze uvézt na burzu akcie v rámci duálního listingu. Primárním trhem je americká burza NASDAQ.

Jako důvod tohoto rozhodnutí společnost uvedla, že potřebné prostředky pro financování budoucích akvizic a posílení konkurenceschopnosti firmy, získala z emise v USA.

Zde v pátek KIT Digital navýšil kapitál o 30 milionů dolarů, prostřednictvím vydání 3,4 milionu kusů akcií (navýšení o 30 %).

Odkup warantů vydaných v minulosti, který měl být také původně realizován z výnosu nové emise se společnost rozhodla financovat jiným způsobem.

Akciím KIT Digital se vstup na pražskou burzu povedl. V 13:20 středoevropského času se obchodovaly na úrovni 211 Kč (+11,50%)

reklama
reklama