Charles Nenner: Zatím se není čeho bát, velká korekce na burzách přijde později

| redakce

Investoři by se měli přestat obávat, že na akciových trzích přijde korekce. Alespoň prozatím. Tak to vidí Charles Nenner, který správně předpověděl krach na burzách v roce 2008 a svého času patřil mezi přední stratégy v investiční bance Goldman Sachs.

mladé vs. US trhy

„To co dnes vidíme na trzích, zdaleka nemůžeme nazývat velkou korekcí,“ říká burzovní guru Charles Nenner, který se své předpovědi snaží stavět na kombinaci technických faktorů a ekonomických cyklů, které sleduje.

„Americký akciový index S&P500 se bude obchodovat v úzkém pásmu minimálně do poloviny letošního roku,“ tvrdí Nenner a dodává: „Opravdu velkou korekci můžeme čekat až v září nebo říjnu.“

„Investory velmi vystraší růst úrokových sazeb, který přijde v reakci na silnější než očekávané hospodářské oživení,“ odhaduje Nenner.

Jiná situace je na rozvíjejících se trzích a Číně. Zde je podle Nennera korekce „skutečná“.

Americké akcie letos i přes očekávanou silnou podzimní korekci, mají dle Nennera proti všem předpokladům nakonec velkou šanci překonat svojí výkonností akcie na rozvíjejících se trzích, shrnuje svoji akciovou předpověď burzovní guru Charles Nenner.

Zdroj: Yahoo!

reklama
reklama