Denní komentář k obchodování v USA

| redakce

Všichni investoři na to celý týden čekali. Americká data z trhu z práce. Zklamala, ale přes to dokázaly všechny hlavní indexy zakončit pátek, a nakonec celý týden v černých číslech.

Očekávání, že po více než dvou letech, začne americký trh práce konečně posilovat, se v pátek nenaplnila. Americká ekonomika v prosinci ztratila 85000 pracovních míst. Celková nezaměstnanost se udržela na 10 procentech.

„Čísla z trhu práce nás vrátila zpátky do reality,“ řekl pro finanční kanál CNBC David Spika, investiční stratég z WHG Funds.

Realitu skutečného oživení na trhu práce dokládá statistika, která zahrnuje také osoby, které „nuceně“ pracují na poloviční úvazek. Tento indikátor vzrostl z 17,2 na 17,3 procenta.

Negativní tón obchodování nastavil report z dílny analytiků Citigroup, kteří snížili odhad zisků velkých bank z Wall Street. Ztrácely tak například akcie Goldman Sachs (-1,89%) nebo Morgan Stanley (-2,04%). Finanční sektor patřil v pátek mezi nejztrátovějším ze všech.

Snížená investiční doporučení potkala také akcie společnosti Coca-Cola (-1,85%) nebo výrobce spotřebního zboží Colgate-Palmolive (-1,8%).

Kurzové zisky naopak provázely strojírenské společnosti a to poté, co velká ocelárenská společnost Schnitzer Steel (+6,19%), oznámila lepší hospodářské výsledky.

I přes to, že na trhu po celé obchodování převažovaly negativní zprávy, se v závěru hlavní americké indexy dokázaly dostat do pozitivního teritoria, kde také zakončily první týden lednového obchodování.

DJIA 10618 (+0,11%) S&P500 1144(+0,29%) NASDAQ 2317 (+0,74%)

reklama
reklama