Denní komentář k obchodování v USA

| redakce

Roční výročí býčího trhu si americký akciový trh připomněl optimismem, ale zároveň i vybíráním zisků. Burzy v New Yorku tak zakončily úterní obchodování lehce v plusu.

Po nevýrazném začátku se americké akcie "vydaly na sever" a solidně rostly. V závěru však přišlo vybírání zisků, které inicioval posilující dolar a nedostatek nových firemních nebo makroekonomických novinek.

Hlavní indexy tak skončily přibližně procento nad svými maximy z poloviny letošního ledna.

Každopádně je k neuvěření, že přesně před rokem byl index Dow Jones na hodnotě 6 547 bodů a index S&P 500 na "ďábelské hodnotě" 666.

DOW 10 564 (+0,11 %) S&P 500 1 140 (+0,17 %) NASDAQ 2 340 (+0,36 %)

Nových kurzotvorných informací bylo při úterní seanci jako šafránu a kromě potvrzeného hospodářského výhledu výrobce čipů Texas Instruments (-2,0 %) a zbrojních systémů Northrop Grumman (-0,25 %) bylo obchodování klidné bez větších objemů obchodů.

Mezi růstové sektory se zařadily telekomunikace (+1,2 %) a průmyslové (+0,8 %) a technologické firmy (+0,4 %).

Ztrácely firmy zpracovávající materiály (-0,5 %) a rozvodné společnosti (-0,3 %).

Středa přinese na Wall Street týdenní žádosti o hypotéky nebo údaj o měsíčních velkoobchodních zásobách. Důležitá bude také aukce 10letých státních dluhopisů.


Asijské trhy více méně okopírovaly výsledek úterního obchodování na Wall Street a skončily okolo nuly. Sázky (futures) na otevření hlavních evropských indexů indikují neutrální start středečního obchodování.

reklama
reklama