Denní komentář k obchodování v USA

| redakce

Žádné překvapení se v podání FEDu nekonalo, a tak se mohly americké akcie při úterním obchodování vydat na nová roční maxima. K růstu pomohly také pozitivní zprávy z nemovitostního trhu a oslabující dolar.

Hlavní indexy se zkraje obchodování převalovaly na místě a všichni čekali na prohlášení FEDu o nastavení úrokových sazeb. FED však nechal "vše při starém". Základní úroková sazba zůstává dál v pásmu 0-0,25 % a FED nenaznačil, že by se něco mělo v dohledné době měnit.

Dobrou náladu podpořila také čísla z realitního trhu, kde vzrostl počet nově zahájených staveb rychleji, než se čekalo.

Třetím růstovým faktorem byl oslabující dolar, který ztratil 0,7 % vůči koši hlavních měn. Důvodem k oslabení byly informace o dohodě v rámci EU, která povede k finanční pomoci Řecku. Zisky tak naopak vykázaly britská libra a euro.

Nejvíce posilujícím sektorem byly při úterní seanci zpracovatelé materiálů (1,5 %) a banky (1,5 %).

DOW 10 685 (+0,41 %) S&P 500 1 159 (+0,67 %) NASDAQ 2 378 (+0,78 %)

Ve středu budou investoři na Wall Street sledovat inflační čísla v podobě indexu výrobních cen nebo nové žádosti o hypotéky.


Asijské trhy reagovaly na pozitivní závěr obchodování na US trzích růstem (Nikkei +1,17 %). Futures na otevření hlavních evropských indexů indikují start v kladných hodnotách.

reklama
reklama