Investoři mají znovu velkou chuť riskovat

| redakce

Příliv peněz do spekulativně zaměřených hedgových fondů dosáhne v letošním roce až 200 miliard USD. Vyplývá to z poslední analýzy Deutsche Bank.

73 procent respondentů oslovených Deutsche Bank předpokládá letos příliv peněz do hedgových fondů vyšší než 100 miliard USD, a naopak skoro žádný (resp. 2 procenta) z 606 investorů se domnívá, že by letos mělo peněz v hedgeových fondech ubýt.

I když objem spravovaného majetku v hedgových fondech ještě nedosáhne svého vrcholu z roku 2007, kdy v nich bylo skoro 2 biliony USD, je silný příliv nových peněz do hedgových fondů jasným důkazem, že se investorům vrátila chuť riskovat.

Investiční strategie hedgových fondů

asijské akcie

Nejvíce pozornosti je věnováno hedgovým fondům, které investují v Asii, když polovina oslovených investorů plánuje "vsadit" na fondy, které investují do akcií rozvíjejících se asijských trhů (pozn. kromě Japonska). Tři čtvrtiny respondentů také očekávají, že letos zainvestují do Číny.

Akcie mladých asijských trhů v minulém roce zhodnotily okolo 75 procent (podle indexu MSCI Asia Pacific ex Japan). Od začátku letošního roku (k 22/3/2010) jsou zatím na nule.

Zdroj: Deutsche Bank

reklama
reklama