Hedgové fondy sází na další pokles akcií

| redakce

Chování hedgových fondů na přelomu dubna a května nevěstilo nic dobrého. Během uplynulého týdne již některé fondy začaly masivně prodávat a ani dnešní (pondělní) oživení způsobené zprávou o schváleném záchranném balíčku je zatím neodrazuje od zvyšování sázek na další oslabení akciových trhů.

hedgové fondy

neregulované podílové fondy, které mohou spekulovat na růst i na pokles, určené kvalifikovaným a zámožným investorům, obhospodařují majetek v řádu cca 2 bil. USD

Hlavní americké akciové indexy se po výprodejích v minulém týdnu dostaly od začátku roku do červených čísel a aktivity hedgových fondů naznačují, že pokles může být ještě hlubší.

Podle serveru LocateStock.com, který se specializuje na vyhledávání akcií, které hedgové fondy a intradenní spekulanti vyhledávají ke spekulacím na pokles, stoupl v minulém týdnu požadavek na vyhledávání akcií vhodných pro spekulace na pokles o padesát procent.

Mezi nejvíce "žádané" patřily akcie finančních institucí, jako např. Ambac, Citigroup, Bank of America, MBIA a Frontier Financial.

"Hedgové fondy sází na další pokles a zvětšují své krátké pozice, a to především na akciích finančních společností," říká John Tabacco, ředitel LocateStock.com.

Zdroj: CNBC

reklama
reklama