Burzovní kalendář 18. 1. - 22. 1. 2010

| redakce

Pozornost investorů na Wall Street bude v nadcházejícím týdnu směřovat k výsledkům velkých technologických firem a bank. Eurozona má v makrokalendáři několik indexů důvěry, a pražská burza bude čekat na nové zprávy o úpisu akcií KID Digital a na výsledek jednání držitelů warrantů developerské společnosti Orco.

Wall Street

Burzy v New Yorku čeká zkrácený obchodní týden, jelikož v pondělí jsou trhy kvůli státnímu svátku uzavřeny. O to víc je ale burzovní kalendář popsaný v následujících čtyřech obchodních dnech.

Jestli bude pokračovat lednový efekt mohou rozhodnout hospodářské výsledky stovky firem, které se chystají odtajnit v příštím týdnu své účetní knihy. Lepší než očekávané výsledky a k tomu navíc pozitivní výhled na další čtvrtletí, bez této kombinace se nejspíš další růst na Wall Street neobejde.

Sérii výsledků odstartuje v úterý technologický gigant IBM (odhad 3,47 USD), k němu se ve středu připojí internetové aukční síň eBay (odhad 0,40 USD) a o den později internetová jednička Google (odhad 6,43 USD).

Sektorově, bude kromě technologických akcií směřovat zájem investorů na výsledky hospodaření finančních institucí. Minulý pátek je zahájila JPMorgan, která sice překonala očekávání na úrovni zisku, ale měla horší tržby.

„Budeme dál pokračovat v pálení nábytku, abychom měli v domě teplo?,“ ptá se obrazně Michael Pento, hlavní ekonom z poradenské společnosti Delta Global Advisors. “Když se nezvednou tržby, tak začnou americké firmy ztrácet výsledkovou sílu“. (zdroj:AP)

Jestli byla páteční čísla od JPMorgan začátkem „negativního trendu“ mohou v týdnu vyvrátit čísla od Citigroup (odhad -0,33 USD), Bank of America (odhad -0,52 USD) nebo banky Goldman Sachs, která by podle agentury Thomson Reuters měla ve čtvrtém čtvrtletí vydělat 5,19 USD na akcii.

Ze staré ekonomiky budou ještě velmi důležité výsledky konglomerátu GE (odhad 0,26 USD), nebo prodejce rychlého občerstvení McDonald's (odhad 1,02 USD).

Americký makrokalendář je nejsilnější ve středu a ve čtvrtek. Ve středu to budou inflační čísla v podobě indexu výrobních cen (odhad 0,0 %) a také nové žádosti o stavební povolení. O den později bude důležitý index výrobní aktivity Philadelphia Fed (odhad 17,7), předstihové indikátory a tradičně týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti.

„Letos dál poroste produktivita práce a to je dobrý předpoklad pro růst firemních zisků, který by se měly přeměnit do dalšího posílení kurzů na akciovém trhu,“ takový výhled dává Diana Swonková, hlavní ekonomka z investiční společnosti Mesirow Financial. (zdroj:AP)

datum událost
18-22/1 Výsledková sezóna (Citigroup, Google, IMB, GE, McDonald´s)
20/1 Inflace - index výrobních cen
21/1 Index předstihových ukazatelů
21/1 Philadelphia FED - index ekonomické aktivity
  • 1
  • 2
reklama
reklama